Podgora je umístěna na Makarské riviéře ve Splitsko-dalmátském kraji, je to místo s nejdelší námořní a rybářskou tradicí u zoni. Dnes zde žije 1534 obyvatel. Dříve měla Podgora desítky obchodních lodí a rybářských lodí, dnes je tradice zachována přes rybolov a turistické lodě, které Podgoru spojují s okolními ostrovy a nabízí jednodenní výlety v mnohých oblíbených destinací na ostrově Hvar, Brač a Korčule. Pěšky si můžete udělat výlet do Horní Pogory, která se nachází několi kilometrů nad Podgorou a pod Biokovem, z několika zajímavých objektů zde ,můžeme vidět kostel Všech Svatých(onecroatia.info)), budova Parku přírody Biokovo (biokovo.com), dřívější základní škola, několik památníků a starých osad. Autem si můžete udělat zajímavý polodenní výlet v Parku přírody Biokovo jehož vstup se nachází nad Podgorou. Dobré dopravní spojení s okolními zajímavými výletními destinacemi jako je Split (70 km), Dubrovník (213 km), svatyně Međugorje (80 km), orientální město Mostar (114 km) činní toto místo ideálním pro aktivní dovolenou.

Nedaleké město Makarská (10 km) nabízí bohatý noční život s mnohými kavárnami, nočními kluby, koncerty a druhými zábavnými programy. Františkánský klášter na Makarské má jedinečnou sbírku mušlí na světě. V Makarské můžete naleznout větší výběr obchodů a zažít letní davy a pravou letní atmosféru s mnohým vybavením.

Do Podgory se jednoduše přijede po dálnici A1 Zagreb – Ravča (směr Dubrovnik), exit Cisto Provo, 48 km vzdálené od Podgory.